С два гола на Даниел Младенов Янтра надви Монтана

01-04-2024, 19:01

Даниел Младенов вкара два гола и Янтра (Габрово) спечели с 2:1 срещу Монтана в мач от 26-ия кръг на българската футболна Втора лига.

По този начин Янтра се изравни с петия в класирането Добруджа (Добрич), като и двата отбора имат по 43 точки.

Янтра допусна първи гол след четвърт час, когато точен бе камерунецът Франк Есума, но Младенов се разписа в края на двете полувремена за пълния обрат. Бившият футболист на Левски изравни в първата минута на добавеното време на първата част, след което бе отново точен в 83-та минута за крайното 2:1.

С това поражение Монтана остана четвърти в класирането с три точки повече от Янтра и Добруджа.

В последния мач от кръга във Втора лига дубълът на ЦСКА 1948 надви Литекс с 1:0. Столичани са десети в класирането с 35 точки, а ловчанлии изостават с четири пункта на 12-ото място.

Лидер във Втора лига след 26 кръга е столичният Септември, който има 54 точки и три повече от Спартак (Варна). Марек (Дупница) е на третото място с още три точки пасив.