Септември и Спартак (Варна) с победи във Втора лига

30-03-2024, 17:33

Лидерът във Втора лига Септември спечели с 2:1 гостуването си на Беласица на стадион "Цар Самуил" в мач от 26-ия кръг на Втора лига.

Домакините поведоха с 1:0 в третата минута, а час игра след началото на срещата столичани изравниха. В 88-ата минута столичани стигнаха до победно попадение, с което събраха 54 точки на първото място, а Беласица е 13-и с 28.

Спартак (Варна), който е втори във временното класиране с 51 точки, се наложи с 3:1 над Дунав Русе. "Драконите" са 11-и с 31 "Соколите" поведоха в 32-рата минута с гол на Ивей Ромееш, който покачи на 2:0 в 76-ата. В 85-ата минута Луис Пахама намали - 2:1. Атанас Зехиров оформи крайното 3:1 в добавеното време.

В другите два мача, играни по същото време, Добруджа спечели с 1:0 гостуването си на Бдин, а Марек се наложи с 1:0 над Марица (Пловдив).