Септември се изложи у дома и ще почака за завръщането си в елита

12-05-2024, 20:24

Септември загуби домакинството си на Струмска слава (Радомир) в двубой от 32-ия кръг на Втора лига. Точни за гостите бяха Цветомир Вачев в 46-ата и Антонио Ласков в 55-ата минути.

При победа софиянци щяха да си гарантират промоция в елита на България през следващия сезон, но вместо това, отборът воден от Николай Митов остава втори с 59 точки, докато третият Монтана и четвъртият Марек са с по 54 точки. Славата пък събра 47 точки и се изкачи до 6-ата позиция.

От своя страна "бозаджиите" изпревариха Янтра (Габрово), който не успя да победи вкъщи Спортист (Своге) и мачът завърши 1:1. Даниел Младенов вкара за "ковачите" още във 2-ата минута, но с попадение на Мартин Кръстев в 25-ата минута "шоколадите" взеха точка, с която събраха 37 точки и излезе от зоната на изпадащите. В класирането Янтра е 7-и с 46 точки в актива си.