днес, 08:18
Левски урежда привличането на нападателя на Локомотив Пловдив Хуан Переа за сума между 450 000 и 500 000 евро, пише "Тема Спорт". Очаква се сделката да бъде финализирана до часове и колумбиецът да подсили "сините". 26-годишният Переа ще получава на "Герена" заплата от 15 000 от новата българска валута. Точно толкова е възнаграждението и на Армстронг Око-Флекс.
Босът на "черно-белите" Христо Крушарски първоначално бе поставил на Переа цена от 750 хиляди евро. "Сините" обаче бяха склонни да дадат най-много 300 000 от европейската валута. Толкова столичани платиха за единствения си нов до момента - Око-Флекс. На тази сума възлизаше откупната клауза на ирландеца в контракта му с Ботев Пловдив. От "Герена" решиха да вдигнат мизата, като в крайна сметка ще си стиснат ръцете за сума между 450 000 и 500 000 евро.
В момента в Турция са мажоритарният собственик Наско Сираков и изпълнителният директор Даниел Боримиров. Отговорните фактори в Левски са успели да изчистят детайлите по сделката. Интерес към Переа имаше и от страна на руски тим, който бе готов да надцака клуба от стадион "Георги Аспарухов". В крайна сметка обаче въпросният отбор не е отправил официална оферта. През есента 26-годишният колумбиец изигра 17 мача в Първа лига, като в тях отбеляза 4 гола. Той се разписа за успеха с 1:0 над Левски на "Лаута", както и при поражението от ЦСКА с 1:2 в столицата.
От Левски вече удариха на камък с няколко опции за върха на атаката. Привличането на човек за този пост обаче е наложително, след като младежкият национал Борислав Рупанов бе продаден на полския Гурник Забже. За него бяха получени 150 хиляди евро. Толкова Левски ще вземе и от трансфера на бразилския защитник Цунами в турския втородивизионен Ъъгдър.
