Уелтън със силен мач в Япония

06-05-2024, 13:34

В двубой от 12-ия кръг в японската Лига 1 Гамба Осака се наложи у дома над Серезо Осака с 1:0.

Най-добрият на терена Такаши Усами вкара единственият гол в мача в 28-ата минута.

Уелтън бе титуляр за Гамба, като остана на терена до четвъртата минута на добавеното време, когато бе заменен от Шоджи Тояма.

Бразилецът бе на обичайното си висока ниво и бе сред най-добрите за отбора си. За Уелтън това бе 11-и мач с екипа на Гамба Осака и 9-и мач като титуляр.

С успеха тимът на Гамба Осака прекъсна негативна серия от две поредни шампионатни загуби. За отбора това е 5-и успех за сезона, като се намира на 8-ата позиция в класирането.

Отборът на Серезо Осака е на четвъртото място, като в последните си четири мача в първенството отборът е спечелил 2 точки.