Христо Янев гони историческо постижение срещу Лудогорец

Христо Янев гони историческо постижение срещу Лудогорец

Topsport.bg

днес, 08:46

Старши треньорът на ЦСКА - Христо Янев е близо до историческо постижение преди днешния двубой срещу Лудогорец. До него наставникът ще стигне, ако "червените" не загубят сблъсъка в Разград, съобщи "Мач Телеграф". Ако това се случи, той ще стане първият треньор в историята на столичани, който не пада в три последователни шампионатни мача срещу "орлите".

Досега Янев два пъти се е изправял срещу "зелените" като наставник на ЦСКА, като и в двата мача тимът му бе домакин на "Васил Левски". И двата завършиха 0:0. Първият бе навръх 70-годишния юбилей на ЦСКА - на 5 май 2018-а. Вторият - през есента на настоящия сезон, когато "червените" може би повече трябваше да съжаляват за нулевото реми, тъй като в 90-ата минута удар на Годой с глава като по чудо не донесе победата за тях, а бяха с човек по-малко.

Досега не са много и треньорите на ЦСКА, които са успявали да не загубят и два поредни мача за първенство от Лудогорец. Всъщност, освен Янев, това е правил само Стамен Белчев и то на два пъти. Най-напред, в края на сезон 2016/17, се стигна до две поредни равенства 1:1 между двата тима в плейофната фаза на първенството. Първото бе на "Българска армия", а второто - в Разград.

Белчев повтори през 2020 година. Този път и двете бяха на "Армията". Първото, в края на сезон 2019/20, завърши 1:1. Тогава Белчев бе наследил на поста Милош Крушчич, който дни по-рано бе загубил с дузпи финала за Купата срещу Локомотив Пд. В началото на следващия сезон, отново в дома на "червените", се стигна до реми - този път 2:2. Лудогорец се спаси от загуба след късен изравнителен гол на Ихинио Марин.

Така Янев днес има възможността да стане първият предводител на ЦСКА, който не пада в три поредни двубоя срешу "орлите".

Източник: Topsport.bg

Последни новини