вчера, 21:52
ЦСКА 1948 победи Локомотив София с минималното 1:0 в двубой от 12-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Локомотив".
Бистричани владееха повече топката през по-голямата част от срещата и сравнително закономерно стигнаха до успеха, като единственото попадение в срещата бе дело на Елиас Франко (74').
Така ЦСКА 1948 вече има 26 точки на второто място в класирането, 3 по-малко от лидера Левски и 3 повече от третия Лудогорец. Локомотив София се намира на 11-а позиция с 12 пункта, колкото има и Арда.
В първите минути вратарят на "железничарите" Аляксендър Любенов направи хубаво спасяване след удар на Браян Собреро. След това вратарят на ЦСКА 1948 Димитър Шейтанов изби с крак удар на Георги Минчев.
В 25-ата минута Минчев стреля с глава, като топката мина опасно близо до десния стълб.
След час игра Реян Даскалов направи голям пропуск за домакините, като не успя да вкара отблизо, оставен непокрит.
В 74-ата минута Мамаду Диало насочи топката към вратата на домакините, тя се отби в десния стълб и се върна на терена, където бе посрещната от резервата Елиас Франко, който я вкара в мрежата - 0:1.
В последните минути последваха две решаващи спасявания на Димитър Шейтанов, който има най-голяма заслуга за трите точки на тима си.