ЦСКА поведе, но не издържа срещу Генк в Младежката лига на УЕФА

вчера, 21:17

Отборът на ЦСКА загуби с 1:3 от белгийския Генк с 1:3 при дебюта си в Младежката Лига на УЕФА. Срещата започна отлично за "червените", след като Петко Панайотов даде ранен аванс на българския отбор, но два червени картона объркаха плановете на състава воден от Румен Трифонов.

Срещата - реванш от втория кръг на плейофите е на 6-и ноември на Националния стадион "Васил Левски".

ЦСКА откри резултата още в 3-ата минута. Божидар Петров направи асистенция, а Петко Панайотов реализира за 1:0 в полза на "червените".

30 минути по-късно белгийският гранд изравни с попадение на 17-годишния Сайду Туре.

В 72-ата минута отборът на Румен Трифонов остана с човек по-малко на терена, след като Лъчезар Иванов си изкара втори жълт картон. Той извърши нарушение в наказателното поле и се стигна до дузпа. Зад топката застана Седрик Нуози, но той пропусна.

Осем минути след това българският тим остана с 9 души, след като и Димитър Петров получи червен картон. Броени секунди по-късно Али Камара вкара втори гол за Генк.

Крайният резултат оформи  Лино Декресон В 88-ата минута, след като белгийците получиха втори 11-метров наказателен удар в срещата.