ЦСКА пречупи Локо (Сф) в "Надежда", но даде свидна жертва

ЦСКА пречупи Локо (Сф) в

30-03-2024, 20:55

ЦСКА победи Локомотив (София) с 1:0 в мач от 26-ия кръг на efbet Лига, който се игра на стадион "Локомотив" в квратал "Надежда".

Единственото попадение в мача падна в 17-ата минута, когато точен за "армейците" беше Джонатан Линдсет. ЦСКА беше по-добрият отбор в мача и владееше инициативата, но няколко отлични намеси на вратаря на Локомотив Жарко Истатков лишиха "червените" от по-изразителна победа. На два пъти и гредата се оказа помощник на "железничарите" след удари на Фернандо Каранга.

Лошата новина за ЦСКА е, че в края на първото полувреме Амос Юга получи жълт картон, а това е негов 9-и в първенството. Това означава, че капитанът на "армейците" ще пропусне следващите два мача на тима, които са с Локо (Пловдив) и Левски.

С успеха "армейците" събраха 57 точки и се доближиха на 3 от лидера Лудогорец, който обаче има и мач по-малко. Локо (Сф) остава на 13-та позиция с 25 пункта в актива си.