днес, 18:30
Отборът на ЦСКА съобщи, че ще стартира подготовка за новия сезон на 10 юни. Тя ще започне в 18:00 ч. на клубната база в Панчарево, като заниманието ще е открито за представителите на медиите в първите 15 минути. Преди това - в 17:30 ч. старши треньорът Христо Янев ще отговаря на журналистически въпроси.
"На 16 юни (вторник) тимът ще замине на двуседмичен лагер в Австрия, където ще изиграе три контролни двубоя. На австрийска земя към състава ще се присъединят и всички национални състезатели на армейците, които ще получат няколко допълнителни дни за почивка.
Първата проверка ще се състои на 20 юни срещу украинския гранд Динамо Киев, а 4 дни по-късно съперник ще е бронзовият медалист от украинското първенство Полесие Житомир. На 27 юни е планирана проверка срещу вицешампиона на Азербаджайн - ФК Карабах, но съперникът може да бъде сменен, тъй като е потенциален опонент на ЦСКА във втория квалификационен кръг на УЕФА Лига Европа.
ЦСКА ще се завърне на българска земя на 30 юни, а на 3 юли в София ще изиграе последната си контрола срещу Марек Дупница.", написаха червените.
Припомняме, че Карабах посрами Лудогорец през лятото на 2024 г., когато двата тима се срещнаха в пресявките на Шампионска лига и азерите биха със 7:2 орлите насред Разград след продължения.
Летните контроли на ЦСКА:
20 юни - Динамо (Киев), Украйна
24 юни - Полесие (Житомир), Украйна
27 юни - Карабах, Азербайджан
3 юли - Марек Дупница
Началните часове и локациите ще бъдат уточнени допълнително.
