днес, 07:51
ЦСКА ще преведе 100 000 евро по сметката на Ботев Пловдив в началото на април. Това ще се случи след гостуването на Берое на 4 април, събота, от 19:30 часа.
Тогава Джеймс Ето'о ще изиграе 60-ия си мач с червената фланелка. Припомняме, че през миналия месец стана ясно, че в договора по трансфера на камерунеца от лятото на 2024 г. има доста залегнали клаузи, които се активират във времето.
Те бяха разкрити от предишното ръководство на Ботев.
"За всеки 20 изиграни срещи от Джеймс Ето'о с екипа на ЦСКА - 100 000 евро. Също така - при бъдещ трансфер на Джеймс Ето'о ПФК Ботев АД ще получи 20% от трансферната сума. Бонуси за клуба са предвидени и при спечелване на трофеи от футболиста с екипа на ПФК ЦСКА - по 50 000 евро; При участие в предварителните кръгове на европейските клубни турнири ПФК Ботев АД ще получи допълнително още 50 000 евро", гласеше част от позицията от средата на февруари на предишното "жълто-черно" ръководство.
ЦСКА плати на "канарчетата" 1 милион евро, за да привлече Ето'о през лятото на 2024 г., а оттогава насам е превел още 200 000 евро по сметката на канарчетата след 20-ия и 40-ия му мач за тима. Така след две седмици сумата по трансфера ще достигне 1.3 млн. евро, а може да скочи и още до края на сезона.
Това е и причината, поради която за ЦСКА ще е по-изгодно да изчака договорът на Ето'о да изтече през това лято и да подпише с него като свободен агент, вместо да удължава настоящия контракт.
