Черно море заяви "Ивайло" за евентуалните си мачове от европейските клубни турнири

Черно море заяви

Topsport.bg

26-01-2024, 08:06

Ръководството на Черно море обмисля възможността да заяви стадион "Ивайло" във Велико Търново за евентуално участие в евротурнирите, разбра "Тема Спорт".

При последното участие през 2015 година, когато варненци отпаднаха от Динамо (Минск), те използваха стадиона на Лудогорец в Разград. Сега обаче шефовете на "моряците" най-вероятно ще направят промяна. Причината са не добрите отношения с колегите от Делиормана, като напоследък между двете страни "летяха" декларации.

Както е известно, варненци зимуват на върха в efbet Лига и са близо до участие минимум в Лигата на конференциите през лятото. Клубното съоръжение на моряците "Тича" не отговаря на изискванията дори за първия квалификационен кръг и заради това ръководството на клуба попълва друг стадион в документите за лицензиране в УЕФА за турнирите.

Разстоянието от Варна до Търново е по-дълго с един час, отколкото до Разград, но от Черно море почти сигурно ще изберат "Ивайло".

Източник: Topsport.bg

Последни новини