Юношите на Беласица вкараха пет на Барокко в София

28-08-2020, 16:57

С по две попадения на Здравко Корчев и Христо Якимов и едно на Любчо Димитров юношите старша възраст на Берласица победиха с 5:0 Барокко на стадион "Бонсист" в София.

През първото полувреме играта се водеше предимно в половината на домакините, които се отърваха само с три попадения в тяхната врата, от които две на Здравко Корчев и едно на Любчо Димитров.  В края на частта Божидар Николов от гостите получи втори жълт и червен картон.

След почивката играта на терена също се диктуваше от младите петрички футболисти, независимо че бяха с човек по-малко в редиците си. След отлична комбинация в 68-ата минута Христо Якимов направи резултата 0:4. По-късно  от фаул Христо Якимов направи безпомощен вратаря на домакините - 0:5.

„Доволен съм от всички футболисти, на които гласувах доверие в този мач. В неделя от 14 часа на терена с изкуствено покритие в Петрич ще домакинстваме на ЦСКА 1948”, сподели треньорът Георги Киров.