ПИРОВА ПОБЕДА: ЦСКА надви Ботев в последната минута на „Армията“ (СНИМКИ)

24-05-2019, 21:52

ЦСКА опита, но не успя да спре хегемонията на Лудогорец в българския футбол, въпреки че победи изключително трудно Ботев Пловдив с минималното 1:0.

Единственото попадение в срещата на „Българска армия“ от последния кръг на Първа лига вкара резервата Жоржиньо в 90-ата минута, ала Лудогорец разби Черно море с 4:1 у дома и си осигури осма поредна титла.

За „червените“ остана второто място в крайното класиране на Първа лига и утешението, че до последния кръг имаха шансове за трофея.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ, ВИДЕО И ОЩЕ СНИМКИ!!!

ЦСКА – БОТЕВ ПЛОВДИВ 1:0

1:0 Жоржиньо 90

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 22. Али Соу, 4. Божидар Чорбаджийски, 10. Евандро , 8. Едвин Джеси, 16. Жанио Бикел, 3. Жеферсон Телес, 24. Нуно Томаш, 6. Рубен Пинто (к), 2. Стойчо Атанасов, 20. Тиаго Родригез;

Резерви: 1. Данте Стипица, 14. Ангел Лясков, 17. Енрике Рафаел, 7. Жоржиньо, 26. Валентин Антов, 23. Йоан Бауренски, 18. Мартин Смоленски;

Треньор: Добромир Митов;

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 3. Димитър Пиргов, 2. Джонатан Перейра, 24. Лазар Марин, 6. Костадин Ничев, 17. Лъчезар Балтанов (к), 8. Тодор Неделев, 11. Кристиан Добрев, 66. Кардосо, 7. Александър Тонев;

Резерви: 21. Стелиан Ангелов, 19. Благовест Данчев, 14. Станислав Шопов, 29. Запро Динев, 10. Феребори Доре, 25. Станислав Работов;

Треньор: Николай Киров.

90+6 КРАЙ НА МАЧА. ЦСКА ПОБЕДИ БОТЕВ ПЛОВДИВ С 1:0, НО ОСТАВА НА ВТОРОТО МЯСТО В ПЪРВА ЛИГА.

90+5 След контраатака на ЦСКА се стигна до удар на Пинто, но над вратата.

90 – Шест минути добавено време.

90 - ГОООЛ ЗА ЦСКА! „Червените“ успяха да преодолеят фантастичния в този мач вратар на гостите в последната минута на редовното време. Резервата Жоржиньо вкара с глава след корнер.

88 – Поредна страхотна намеса на Кайзер. Този път след хубав удар на Пинто по диагонала. Гостите оцеляват и след корнера, но остават подредени непосредствено пред собственото си наказателно поле.

86 - Нов корнер за ЦСКА, но ударът с глава на Чорбаджийски преминава над вратата.

85 - Божидар Чорбаджийски получава жълт картон заради нарушение срещу Доре в централната част на терена.

79 – Последна промяна в състава на Ботев. Кристиан Добре е заменен от Станислав Шопов.

75 – НЕВЕРОЯТНО! ЦСКА НАЦЕЛИ ДВА ПЪТИ ГРЕДАТА ЗА МИНУТА! Първо Нуно Пинто нацели напречната греда с мощен изстрел, след което Кайзер майсторски спаси удар с глава, а веднага след това стори същото след такъв и на Томаш, като топката отново срещна гредата.

68 - Лудогорец на практика си гарантира успеха в другия мач и шампионската титла, отбелязвайки четвърти гол на Черно море, резултатът в Разград вече е 4:1.

65 - Тиаго изпълни късо един корнер, ала после отново получи и намери с центриране Чорбаджийски на далечната греда, но ударът с глава на защитника преминава покрай вратата.

63 – Нова рокада в строя на гостите. Запро Динев заменя Костадин Ничев.

55 - Стойчо Атанасов чисти в корнер след центриране, а след късото изпълнение Ботев печели още един ъглов удар. Тонев насочи към далечната греда, където Доре засече с глава, но топката спира във външната част на мрежата.

54 - Междувременно Лудогорец вече води с 3:1 срещу Черно море в Разград и докосва своята осма поредна титла.

53 – Втора промяна в ЦСКА. Джеси е заменен от Рафаел Енрике.

51 - Жеферсон проби по фланга и намери Тиаго, който стреля от движение, но доста неуверено и прати топката в аут.

49 - Пробив на резервата Жоржиньо е спрян с шпагат от Лазар Марин – корнер в полза на ЦСКА, след който Нуно Томаш стреля с глава, ала право в ръцете на Кайзер.

48 - Първа смяна и в състава на Ботев Пловдив. Звездата Тодор Неделев накуцва и отстъпва мястото си на Феребори Доре.

46 – Жоржиньо заменя Евандро в състава на ЦСКА.

46 – Начало на второто полувреме, една промяна на почивката.

45+2 Край на първото полувреме. ЦСКА и Ботев Пловдив не си отбелязаха гол до почивката на последния си мач за сезона.

45+1 Жълт картон и за Димитър Пиргов от гостите.

45 - Две минути добавено време за първата част.

44 - Лазар Марин получи медицинска помощ, а после се завърна на терена.

42 - Стойчо Атанасов от ЦСКА получава първия жълт картон, след като задържа съперник, за да спре опасна контраатака на Ботев Пловдив.

36 – Джеси пробва изстрел от движение, но топката минава на сантиметри от вратата на гостите.

35 – Лоша новина от Разград за ЦСКА. Лудогорец отново повежда на Черно море – 2:1.

31 - Али Соу стреля опасно по диагонала, но Кайзер внимаваше и спаси.

29 - КЪСМЕТ ЗА БОТЕВ! Кайзер увисна при центрирането, но Чорбаджийски не можа да стреля с глава, а след това Бикел пробва да прехвърли вратаря, ала той спаси с лекота.

28 - Кардосо фаулира Стойчо Атанасов – свободен удар в полза на ЦСКА.

26 - Евандро има нужда от медицинска помощ, така че временно ЦСКА е с човек по-малко на терена.

24 - НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК НА ТИАГО! Соу изведе елегантно с пета Евандро и той намери непокрития на далечната греда португалец, чийто изстрел от движение обаче премина покрай вратата.

22 - Едвин Джеси пробва удар от 20-ина метра, ала топката преминава над целта. Феновете на домакините пък ликуват, защото Черно море успява да изравни на Лудогорец в другия мач и резултатът в Разград вече е 1:1.

20 - Първият удар на „червените“ е дело на Тиаго, от границата на пеналта, но е насочен право в ръцете на Кайзер и стражът лови с лекота.

18 – Мощен шут на Тодор Неделев, но Черниаускас показа класа и изби в корнер, след който контраатаката на ЦСКА е спряна с цената на нарушение.

17 - Неделев и Добрев пробиха отляво, а след центрирането на последния и рикошет Ботев печели корнер. После обаче Соу чисти с глава.

9 – Първият ъглов удар в срещата е за ЦСКА след нескопосан опит за изчистване на Димитър Пиргов. Футболистите на Ботев се справиха с центрирането, но не успяха да осъществят контраатака.

4 - ОТЛИЧЕН ШАНС ЗА БОТЕВ! Кристиан Добрев премина с топка в крака трима в "червено" и стигна до стрелкова позиция на десетина метра, ала съотборникът му Кардосо го изпревари и нанесе силен удар, който бе спасен с вещина от вратаря на "червените".

2 - Първа атака на ЦСКА. Нападателят Али Соу продължи с глава към Жеферсон, но центрирането на последния не затрудни Даниел Кайзер, който играе последния си мач с екипа на Ботев Пловдив.

1 – Начало на последния за сезона мач на двата отбора. Навръх националния празник 24-и май домакините имат нужда от победа и грешка на шампиона Лудогорец, за да спечелят титлата, докато за гостите срещата е само за престиж.