Билал Бари продължава да бъде №1 в Левски

15-03-2022, 14:37

Билал Бари е маратонецът в Левски. Нападателят е взел участие във всички 23 мача на "сините" от началото на сезона, а с шестте си попадения е водещият голмайстор на тима. Мароканецът гарнира головете и с една асистенция. В двубоя срещу Лудогорец (1:2) той даде аванс на столичани в 20-ата минута.

След 1:2 срещу Лудогорец сините прекъснаха серията си от девет поредни шампионатни мача без загуба в рамките на едно първенство - 5 победи и 4 равенства. Последната по-дълга поредица без поражение бе от 11 срещи при Делио Роси между 4 ноември 2017-а и 11 март 2018 година. Тогава тя бе спряна с 0:1 от ЦСКА.

Във вече приключилата поредица "сините" победиха ФК ЦСКА 1948 (2:0), Локо Пд (2:1), Славия (1:0), Царско село (1:0) и Ботев Пд (2:0), като завършиха наравно с Ботев Bp (0:0), Арда (0:0), Берое (1:1) и ЦСКА (0:0). През миналия сезон "сините" имаха 8 поредни срещи без загуба - спечелиха 3 мача, а в 5 завършиха наравно.

Столичани продължиха тенденцията да са много резултатни в средата на първото полувреме, отбелязва "Тема спорт". В този период те имат девет гола, а следващите силни минути на тима на Станимир Стоилов са в края на мача, когато са отбелязали седем пъти. Парадоксалното е, че в този период Левски също допуска често попадения, какъвто бе случаят и срещу Лудогорец. Пиерос Сотириу реализира пети подобен гол във вратата на сините в заключителните минути на двубоя.