Ботев (Враца) се разправи със Славия под Околчица

24-07-2023, 21:07

Ботев (Враца) постигна първа победа през новия сезон. В среща от втория кръг врачани победиха с 2:0 у дома Славия.

Головете за домакините паднаха през втората част и станаха дело на Момчил Цветанов и Жан-Пиер да Силва.

След близо четвърт час игра удар на Спас Георгиев по диагонала не намери целта, а в 26-ата минута топката срещна страничната греда след нов опит за гол на Георгиев.

Четири минути след това нова грешка в защитата на столичани позволи на Даниел Генов да остане сам в наказателното поле, но ударът му беше спасен от Николай Кръстев.

Секунди след началото на втората част далечен удар на Момчил Цветанов изненада вратаря Кръстев и топката мина под неговия плонж, давайки аванс в полза на врачани.

В 50-ата минута силен шут на Тонис Тасев беше отбит от стража Красимир Костов.

Последваха нови опити за изравняване от Йон Бакеро и Ерол Дост, който шутира по диагонала, но Костов пак се намеси решително.

В 74-ата минута на двубоя Чавдар Ивайлов би от разстояние, Николай Кръстев изби кълбото, но закъснелите действия на защитата позволиха и на Жан-Пиер да Силва да се разпише във вратата на Славия.

Последваха пропуски пред двете врати на Да Силва и Роберто Райчев, който не успя да реализира почетен гол в полза на "белите".

До момента в първенството Ботев (Враца) и Славия имат по една победа и едно поражение.

Ботев (Враца) - Славия 2:0

голмайстори: 1:0 Момчил Цветанов (46'), 2:0 Жан-Пиер да Силва (74')