Брилянтен гол на Тони Тасев препарира "канарчетата" в "Овча купел", Славия мирише баража за Европа

Брилянтен гол на Тони Тасев препарира

13-05-2023, 22:06

Славия победи Ботев (Пловдив) с 1:0 в мач от първия кръг на плейофите във втората група на efbet Лига.

Единственият гол в мача отбеляза Тони Тасев в 69-та минута, а по този начин новият треньор на "белите" Ангел Славков записа втора поредна победа начело на тима, след като преди две седмици Златомир Загорчич напусна клуба.

С победата Славия се откъсна на 10 точки зад най-близкия си преследвач - Арда, а Ботев остава на последното място в тази четворка, на цели 20 точки зад славистите и на практика доиграва сезона.

В първия четвърт час от мача двата отбора не успяха да създадат интересни положения, а в 27-ата минута Мертенс шутира опасно, но беше блокиран от защитата на домакините.

Четвърт час преди края на полувремето Ботев организира хубава атака, при която Бароан бе изведен сам срещу вратаря, но Кръстев спаси. Топката попадна в Николай Минков, който пусна пас към точката на дузпата за Дилан Мертенс, който стреля към вратата, но изстрелът му мина на сантиметри от целта.

Точно час след началото на мача Антоан Бароан беше изведен сам срещу вратаря, а нападателят стреля с десния крак, но Николай Кръстев опази вратата си с добро спасяване.

В 69-ата минута капитанът Галин Иванов изведе Тони Тасев зад отбраната на гостите и крилото на "белите" със силен удар прати топката във вратата, пазена от Георги Аргилашки. Изключително красив гол на Тасев, който прави прекрасе сезон за Славия.

Малко след това Виктор Генев можеше с глава да изравни след изпълнение на статично положение, но топката премина встрани от дясната греда.

Славия - Ботев (Пд) 1:0

1:0 - Тони Тасев 69'

Стартови състави:

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 88. Тони Тасев, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 10. Владимир Николов

Треньор: Ангел Славков

Ботев: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 6. Дилан Мертенс, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Етоо, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 20. Антонио Перера, 44. Роберто Пунчец

Треньор: Бруно Балтазар