Националите до 17 години удариха категорично Сан Марино

19-10-2022, 18:56

Юношеският национален отбор на България до 17 години победи Сан Марино с категоричното 4:0 в последен двубой от група 13 на квалификациите за Евро 2023.

Шишков откри резултата за България в шестата минута, а Сулев удвои в 19-ата. Кристиян Балов (46, 62) оформи крайното 4:0 с две попадения след почивката.

Въпреки изразителния успех, възпитаниците на Йордан Петков остават с минимални шансове за класиране към следващата фаза, тъй като заемат третото място в групата с 3 точки. В първите два мача "лъвчетата" отстъпиха на Швейцария (0:2) и Турция (2:3).

Първите два тима от всички 13 квалификационни групи ще се класират за Елитния кръг през пролетта на 2023 г., както и четирите трети отбора с най-добри показатели, изключвайки срещата с последния. По този начин България остава с 0 точки и трябва да се надява на чудо, за да продължи напред.