Спартак (Варна) вярва в директната промоция след голяма драма с Етър

01-05-2022, 18:36

Етър не успя да постигне изключително важна победа в мач от XXXIV кръг на Втора лига. "Виолетовите" загубиха с 1:2 като домакини на Спартак (Вн), който е пряк конкурент в битката за промоция в елита. Със загубата възпитаниците на Веселин Великов продължиха черната серия и вече наредиха четири поредни поражения.

След като и днес не стигнаха дори до точка, "болярите" почти се простиха с надеждите си за първото място в крайното класиране. Те изостават вече на 6 точки от Септември (Сф) и днешния си съперник, който оглави подреждането, с равни точки със столичани.

Варненци трябваше да правят обрат на "Ивайло", след като Ромей Ивееш даде аванс на "болярите" в 47-ата минута. В 68-ата минута Виктор Митев изравни, а в продължението на мача Лаур Кицану се превърна в герой за своя отбор отбелязвайки победното попадение. Великотърновци завършиха срещата с човек по-малко, след като Мариян Иванов беше изгонен в 83-ата минута.