Апатичните резерви на Левски паднаха от Берое

24-05-2019, 19:11

Берое спечели с 3:1 домакинството на Левски от последния кръг на първенството. В герой за домакините се превърна легендата Мартин Камбуров, който отбеляза два гола през второто полувреме - в 50-ата и 90-ата минути. Преди това Рубен Бригидо откри резултата в 28-ата минута. Камбуров се отчете с асистенция.

В 71-ата минута пък Валери Божинов намали изоставането на Левски - 2:1, след като бе точен от дузпа. Наказателният удар дойде след нарушение на добрия му приятел и бивш съотборник в Партизан Иван Бандаловски. Националът на Берое фаулира Станислав Иванов и последва дузпа, която Божинов реализира. "Сините" обаче не успяха да се преборят с Берое, като домакините диктуваха играта през цялото време.

БЕРОЕ - ЛЕВСКИ 3:1

1:0 Бригидо (28)

2:0 Камбуров (50)

2:1 Божинов (71-дузпа)

3:1 Камбуров (89)

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ

Берое: Перниш, Желев, Алкан, Мешка, Цветков, Камбуров, Бандаловски, Василев, Леони, Бригидо, Минчев

Левски: Кръстев, Цветкович, Нганиони, Д. Иванов, Унтонджи, Мариани, Райнов, Ст. Иванов, Петков, Сейдахмет