Витоша пребори Етър за пръв път, Гъргоров пак бележи

15-04-2019, 21:55

Лидерът в Група „А” от втората осмица Етър допусна изненадваща загуба с 0:3 при гостуването си на Витоша Бистрица. „Болярите” остава водач в групата с 44 точки, а Ботев Враца е на 6 зад тима на Краси Балъков с 38 точки. „Бистришките тигри” имат вече 31 точки и също запазват шансове за директно оставане в елит, но трябва задължително да спечелят следващите си три мача. Така интригата за първото и второто се завързва три кръга преди края на шампионата. Иначе Емил Гъргоров откри резултата в двубоя в 28-ата минута, а половин час по-късно Иван Вълчанов покачи на 2:0, а в добавеното време на второто полувреме крайното 3:0 оформи резервата Стефан Христов.