ИЗНЕНАДА! Храбър Локо (Пд) спря Лудогорец с резервите (СНИМКИ)

04-08-2019, 22:50

Шампионът на България Лудогорец изпусна първи точки за сезона в efbet лига, след като стигна само до 1:1 при гостуването си на Локомотив (Пловдив).

В много интересен мач на стадион "Локомотив" "смърфовете" поведоха първи след час игра, но допуснаха бързо изравняване, като резултатът остана непроменен до последния съдийски сигнал. Още в началото на мача пък Дан Битон пропусна дузпа, което се оказа решаващо за крайния развой на срещата.

Срещата започна отлично за гостите, които стигнаха до дузпа още в 9-та минута. Сисиньо получи отдясно и проби в наказателното поле, където Томашевич го събори и логично бе отсъден наказателен удар. Зад топката застана Дан Битон, който обаче беше спрян от Пиргов, който усети ъгъла и спаси.

Четири минути по-късно Вандерсон стреля опасно от пряк-свободен удар, но топката срещна страничната греда на домакините. В 33-та минута Локомотив бе на карчка от фрапантен автогол, след като Недялков центрира остро отляво и Езе протегна крак в опит да изчисти, но вместо това насочи кълбото към мрежата и отново с отлична намеса се прояви Пиргов.

Минута по-късно Швиерчок изпревари Пиргов за топката в наказателното поле, върна пас към Вандерсон, който пое, но така и не успя да се освободи за изстрел.

След почивката разградчани отново продължиха да са по-активният отбор. В 55-та минута обаче Аралица пробва удар от около 15 метра, който бе неточен.

След точно час игра обаче Локомотив поведе. Влезлият като резерва Ожболт проби отдясно и пусна остро подаване към Каргерен, който също се включи от пейката и последният прати мощен шут под напречната греда, който беше неспасяем за Пламен Илиев.

Радостта на домакините обаче трая едва три минути, след като в 63-та Вандерсон получи топката отляво на наказателното поле на Локо (Пд) и с хубав нисък удар оплете топката в мрежата на Пиргов.

Стойчо Стоев пусна в игра Чибота и Кешеру с желанието да стигне до пълен обрат, но смените не проработиха. В 82-та минута Карагерен имаше шанс да отново да отбележи, но ударът му от малък ъгъл излетя високо над целта. Във втората минута на продължението отново домакините бяха на сантиметри от трите точки, когато мощен изстрел на Бахтич прелетя близо покрай гредата на Илиев.

Така разградчани остават лидер в класирането, но само на две точки пред Черно море, докато Локо (Пловдив) са пети - на три пункта от днешния си съперник.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

1:0 Карагерен 60

1:1 Вандерсон 63

Стартови състави:

ЛОКО ПД: Пиргов, Езе, Масоеро, Малембана, Николаев, Томашевич, Елитон, Бахтич, Умарбаев, Уирис Густаво, Аралица

Старши треньор: Б. Акрапович

ЛУДОГОРЕЦ: Илиев, Недялков, Григоре, Сисиньо, Терзиев, Битон, Жоржиньо, Горалски, Вандерсон, Анисе, Швиерчок

Старши треньор: С. Стоев

СЪДИЯ: Станислав Тодороов

СТАДИОН: "Локомотив", Пловдив

НАЧАЛО: 21:00 часа

1 - Начало на срещата в Пловдив!

7 - Аралица отправя първия точен удар към една от двете врати след центриране на Николай Николаев

9 - ДУЗПА! Сисиньо получи пас отдясно, проби в наказателното поле и Томашевич го спъна в пеналтерията!

10 - ПРОПУСК! Пиргов спаси удара на Дан Битон и запазва нулевото равенство в Пловдив!!

14 - Опасен удар на Вандерсон от пряк-свободен удар, но топката рикушира в гредата и излиза в аут!

30 - Опасно центриране в наказателното поле на Лудогорец, но топката е изчистена

33 - Недялков центрира остро отляво и Езе се опита да изчисти, но вместо това я насочи изключително опасно към вратата си и само рефлексите на Пиргов спасиха Локомотив от автогол

34 - Нова възможност пред Лудогорец - Швиерчок стигна до топката преди Пиргов, подаде към Вандерсон, който освободи се на стрелкова позиция, но не му беше позволено да стреля!

45 - Жоржиньо проби отдясно и пусна хубаво подаване към Сисиньо, но крайният защитник не успя да овладее топката

45 - Край на първата част!

46 - Начало на второто полувреме!

51 - Втората част започва със сериозен натиск на Лудогорец

55 - Аралица пробва изненадващ удар извън наказателното поле, но той излита покрай вратата.

58 - Аралица отстъпва мястото си на Ожболт

60 - ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ)! Ожболт напредна отдясно и пусна остро подаване към Карагерен и последният разпечата вратата на Пламен Илиев с мощен шут под напречната греда!

63 - ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Разградчани изравняват почти веднага след попадението на домакините - Вандерсон получи топката отляво на наказателното поле и с хубав нисък удар вкара за 1:1!

67 - Двойна смяна за Лудогорец - Чибота и Кешеру влизат на мястото на Жоржиньо и Швиерчок

80 - Ожболт с добро центриране, но няма никой в наказателното поле на гостите

82 - Прекрасна възможност за Крагерен да върне лидерството на Локомотив, но от малък ъгъл прати топката над целта!

85 - Дан Битон напуска, вместо него Димо Бакалов

90 - Недялков пусна добър пас към Кешеру, но румънецът беше спрян преди да може да отправи удар

90+2 - Страхотен удар от дистанция на Бахтич минава на сантиметри от страничния стълб на Пламен Илиев!