Късен гол донесе победата на Локомотив над Спартак при U15

05-05-2018, 17:26

Отборът на Локомотив (Пловдив) до 15 години постигна важна победа над Спартак (Пловдив) с 1:0. Единственото попадение в срещата падна пет минути преди края, когато точен бе Георги Мавродиев.

Възпитаниците на треньора Даниел Димитров изиграха здрав и борбен мач в топлото време в Пловдив. През първата част най-добрата възможност за "черно-белите" се откри пред Коспартов, който елиминира защитник и стреля, но стражът на гостите изби в корнер. В 33-та минута неразбирателство в отбраната на Локомотив доведе до опасна атака за Спартак, завършила с удар в аут.

През второто полувреме Локомотив седеше по-добре на терена, но реализира пет минути преди края на срещата. Далечно подаване на Божидар Зелямов намери Георги Мавродиев в наказателното поле, който вкара с глава за крайното 1:0.

След победата Локомотив е на 5-та позиция в класирането на Елитната зонална група с актив от 29 точки.