ДРАМА НА ЮГОЗАПАД! Беласица застигна Марек на върха

28-11-2020, 16:04

Марек направи 1:1 с Вихрен в мач от 17-ия кръг на Югозападната трета лига и ще зимува на върха в класирането. Тимът от Сандански пък се смъкна до четвъртото място. Димитър Пантелеев изведе дупничани напред, а Никола Георгиев изравни на "Градския стадион" в Сандански.

Гостите стигнаха до попадение в 60-ата минута, когато Каймакански пробие отляво и да подаде към Пантелеев, който с плътен изстрел по земя прати топката в дечния ъгъл на съперниковата врата - 0:1.

Десет покъсно по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Джордж Николов игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Никола Георгиев, който не сбърка и изравни за 1:1.

Беласица спечели с 1:0 гостуването си на Чавдар (Етрополе). Петричани имат 39 точки колкото и лидера Марек, но е с по-лоши показатели от прекия двубой с дупничани.