Етър удържа първото място във Втора лига след драматична победа

02-12-2021, 17:43

Етър спечели драматична победа като гост с 2:1 над последния в класирането Левски (Лом).

Така "виолетовите" затвърдиха първото си място във Втора лига. Победното попадение вкара Дани Младенов от дузпа в последната минута.

Тимът на Веселин Великов вече има 43 точки - с три повече от Миньор и Хебър и с 4 пред Спартак (Варна).

ачалото бе равностойно с игра предимно в центъра, но първата опасност дойде за домакините. В 17-ата минута Андон Гущеров стреля от дъгата пред пеналта и топката мина над напречната греда. Постепенно обаче по-опитният отбор на Етър наложи превес и положенията не закъсняха. В 28-ата минута Даниел Младенов беше съборен пред наказателното поле и сам се нагърби за изпълни фаула. След хубавия му удар вратарят Дамянов изби топката в гредата и дебнещият Мартин Петков я довкара отблизо - 0:1.

Малко след това етърци по чудо не удвоиха. Отново Мартин Петков отправи мощен изстрел от дистанция, но стражът на домакините с вещина успя да извади топката. До почивката играчите на Веселин Великов имаха още една възможност - Кольо Станев центрира към Дани Младенов пред вратата, но в последния миг ударът му бе блокиран.

Още в началото на втората част обаче Левски Лом изравни. В 47-ата минута след центриране отляво Гален Ненов остана непокрит на задна греда и от 7-8 метра стреля за 1:1. Десетина минути по-късно домакините дори едва не поведоха, но Господинов успя да захлупи топката на голлинията.

Три минути преди края Фемиа можеше да донесе победата - Кнежевич проби и го намери пред вратата, но аржентинецът би слабо и защитник изби. Така се стигна до последната минута, в която Даниел Младенов бе изведен от Янков, напредна и бе съборен от вратаря. Реферът отсъди логичната дузпа, която Младенов хладнокръвно превърна в победното 1:2.