Локо (Пловдив) издържа само едно полувреме в Разград

15-07-2022, 22:56

Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 2:0 на стадион "Хювефарма Арена" в мач от втория кръг на efbet Лига. Победата за "орлите" не дойде никак лесно, но с голове на Текпетей(50') и Каули (87'), трите точки все пак останаха в Разград.

През първото полувреме на терена преобладаваха сблъсъците между играчите. Лудогорец беше отборът, който владееше повече топката, но пък най-чистото положение бе създадено от гостите. В 44-а минута Сисиньо се засуети на фланга и топката му бе отнета от Георги Каракашев, който достави пас към Димитър Илиев около точката на дузпата. Нападателят на "железничарите" стреля от движение, но шутът му премина над вратата.

Пет минути след подновяването на играта Лудогорец излезе напред в резултата. Домакините организираха бърза контраатака, след като отнеха топката от Димитър Илиев в своето поле. Бернард Текпетей получи пас на десния фланг, навлезе навътре и с шут по земя извън наказателното поле остави Пиргов безпомощен. В зародиша на атаката останаха съмнения за нарушение срещу Димитър Илиев, но Никола Попов посочи, че такова няма.

Десет минути по-късно домакините можеха да удвоят преднината си. Доминик Янков изведе Тисера сам срещу Пиргов. Аржентинецът надбяга Бидунга и опита да прехвърли стража на гостите, но изпълнението му бе разочароващо и резултатът се запази.

В 78-а минута дойде и най-чистото положение за Локомотив. Ивайло Димитров засече с глава центриране отдясно, Симон Слуга нямаше какво да направи, но топката не пожела да влезе във вратата на Лудогорец и се отби от десния страничен стълб.

Влезлият като резерва Каули сложи точка на спора в 87-а минута. Крилото на Лудогорец напредна по левия фланг, комбинира страхотно със Сотириу и с техничен удар удвои преднината на своя отбор. Малко след това и Спас Делев можеше да се разпише, но шутът му срещна гредата.