Лудогорец загря за Рома с разгром над Хебър

04-09-2022, 22:57

Лудогорец насесе съкрушителна загуба на Хебър с 6:0 в късния неделен мач от Първа лига. Шампионите бяха решили мача още през първата част, когато водеха с 4:0. "Орлите" изскочиха на второ място във временното класиране с по-добра голова разлика от ЦСКА.

Шампионите откриха резултата още след четири минути игра. Тогава вратарят на тима от Пазарджик Петър Дебърлиев боксира неуверено топката, която попадна в краката на Иван Йорданов и младият футболист вкара първия си гол в официален мач за "орлите".

Последваха няколко пропуска на Лудогорец, преди Рик Джонатан да удвои аванса им. Това стана в 28-ата минута, когато той бе изведен отляво от Бърнард Текпетей и с шут покрай вратаря в горния ляв ъгъл вкара хубаво попадение. След това самият Текпетей направи преднината класическа със силен диагонален удар отдясно.

Минута преди края на първата част Спас Делев изпълни майсторски пряк свободен удар за 4:0.

Веднага след началото на втората част Аслак Витри и влезлият като резерва капитан Кирил Десподов направиха двойно подаване и последния сервира топката на Делев, който вкара отблизо втория си гол.

След като мина час игра Делев върна жеста и подаде остро центриране на Десподов, който от удобна позиция вкара с мощен шут по земя.

Веднага след това Есеола направи пропуск за Хебър, след като добре спря топката и се обърна, но я изпрати покрай десния стълб.

В края на мача Делев получи контузия и не доигра последните 2-3 минути.

Хебър нанесе първия си точен удар в 87-ата минута чрез резервата Марсел, който бе избит в корнер от вратаря Серджио Падт.

Лудогорец - Хебър 6:0

1:0 Иван Йорданов 4

2:0 Рик Джонатан 27

3:0 Бърнард Текпетей 37

4:0 Спас Делев 44

5:0 Спас Делев 48

6:0 Кирил Десподов 61

Лудогорец: Серджио Падт, Дени Групер, Оливие Вердон, Георги Терзиев, Аслак Фон Витри, Иван Йорданов, Якуб Пьотровски, Спас Делев, Рик Джонатан, Бърнард Текпетей, Игор Тиаго

Хебър: Петър Дебърлиев, Мартин Михайлов, Осира Корнел, Пламен Крумов, Хлеб Бухал, Цветелин Тонев, Георги Търтов, Клаудио Бонани, Емануил Манев, Адернисола Есеола, Октай Хамдиев