Монтана победи Хебър с 4:2 в Банско

04-07-2020, 15:50

Първа загуба в контролите от лятната си подготовка записа футболният тим на Хебър.

В проверка номер 4, играна в Банско пазарджиклии отстъпиха с 2:4 на готвещият се за баражите Монтана.

Хебър изигра много силни 60 минути, в които държеше изцяло в ръцете си играта на терена. До този момент пазарджиклии водеха в резултата с 2:1 след попадения на Димитър Законов(фаул) и Тото Чаворски, реализирани преди почивката. Реалният резултат обаче трябваше да бъде поне 5:1 за пазарджиклии, ако не бяха пропуските на „зелените” пред гола.

В последната третина от двубоя състава на Хебър бе тотално „подмладен”, като на терена се появиха всички млади футболисти от групата за лагера в Банско – набори от 2006-та до 2001-ва година. От това се възползваха по-опитните играчи на Монтана, които вкараха 3 безответни гола за крайното 4:2.

По различни причини за Хебър в игра не се появиха Александър Любенов, Андриан Краев, Октай Хамдиев, Слави Косов, Цветелин Тонев получи контузия още в 15-та минута и бе заменен принудително, а присъединилият се към Хебър на лагера в Банско нападател Александър Димитров е назад в подготовката и също не взе участие в контролата.

Стартов състав на Хебър: Петър Дебърлиев, Цветелин Тонев(15-Стойчо Папазов), Тодор Гочев, Ивайло Тодоров, Живко Хаджиев, Жак Пехлвианов, Георги Каракашев, Димитър Законов,  Мартин Въличнов, Живко Петков, Тодор Чаворски

Хебър след 60-та минута: Диян Димов(ю),  Иван Дишков(ю), Даниел Кадьов(ю), Богомил Божуркин(ю), Димитър Йовчев(ю), Стилиян Тисовски(ю), Стоян Сотиров(ю), Мартин Кадьов(ю), Милен Николов(ю), Васил Геров)