ОБЗОР: Много голове и малко футбол в контролите на българска земя

16-01-2021, 18:40

Ударно стартираха отборите от efbet лига в предсезонните контроли, играни на българска земя. Паднаха много голове, но футболът не беше на ниво, признаха го и част от треньорите. За това си има логично обяснение - студеното време, замръзналите терени, както и факта, че това са едва първите мачове на отборите.

Етър постигна класическа победа с 3:0 над Спартак (Плевен). Милчо Ангелов (28), Дуде Ндонгала (75) и Здравко Илиев (82) вкараха головете за „виолетовите”, които имаха превес през целия мач.

ЦСКА 1948 разби с 4:0 Септември (София). Проверката се игра на стадиона в Симитли на доста тежък терен, въпреки че домакините се бяха постарали да го изчистят.

Черно море надигра с 4:1 Созопол, а Берое се спря на 3:0 срещу Янтра (Габрово).

Победи записаха и два от водещите отбори във Втора лига. Лидерът Локо (Сф) обърна Сливнишки герой с 3:1 в "Надежда". Гостите поведоха с куриозен гол, тимът на Иван Колев се развихри след почивката.

Миньор (Перник) отнесе Марек с 4:0 в първата си проверка за 2021 година. Това бе неофициален дебют за Христо Янев начело на "чуковете".