Предстои четвърти бараж на "Георги Аспарухов"

Предстои четвърти бараж на

08-06-2023, 08:13

Левски финишира на четвърто място в класирането и се класира на бараж за Лигата на конференциите, пише "Тема Спорт". Така "сините" за четвърти път в историята си ще участват в подобна битка за евротурнирите.

Досегашните три обаче бяха за друг турнир - Лига Европа. Интересното е, че до момента столичани винаги са ликували на "Герена". Първият път е на 4 юни 2017 година. Тогава те приемат Верея и с кански мъки се налагат над съперника. Левски води с 1:0 в добавеното време, когато Иван Бандаловски вкарва и праща сблъсъка в продължения.

Там голове на падат, а "сините" показват по-здрава психика при дузпите. През следващата кампания те приемат Черно море на плейоф за евротурнирите. Този път не срещат никакви затруднения и побеждават с 4:1. През 2018/19 пък на "Герена" е подчинен Етър.

Предстои да видим дали Левски ще продължи с успехите в събота и при домакинството на Арда. Двубоят е от 19:00 часа на "Георги Аспарухов".