ПЪЛЕН НАПРЕД: ЦСКА се разправи безмилостно с Ботев (Пд) на Коматево (ВИДЕО)

06-12-2020, 16:26

ЦСКА спечели с 3:0 гостуването си на Ботев (Пд) от 15-ия кръг на efbet Лига.Това беше четвърти пореден успех на "червените" в първенството и с 27 точки те заемат третото място в класирането на три точки след лидера Локомотив (Пд) и на една зад втория Лудогорец. Шампионите обаче имат три мача по-малко. Ботев е девети с 14. Наред с всички проблеми извън терена, "жълто-черните" понесоха още един удар днес. Тодор Неделев се контузи и не се знае до кога ще отсъства.

ЦСКА започна много активно, но първата по-опасна ситуация беше именно пред тяхната врата. В 12-ата минута Тодор Неделв майсторски намери Мите Цикарски зад гърба на Тибо Вион. Македонецът обаче стреля много неточно.

В 21-ата минута "червените" все пак стигнаха до аванс в резултата. Тиаго проби отляво, преодоля Шоколаров и върна по земя към Енрике, който не уцели топката и тя попадна във Вион, чийто безпощаден шут с левия крак не остави шанс на Аргилашки - 0:1.

Две по-късно Соу можеше да вкара второ попадение, след като се освободи от бранител в "жълто-черно" и стреля, но ударът му срещна тялото на Виктор Генев.

Ситуацията за домакините стана още по-тежка в 34-ата минута, когато звездата им Тодор Неделев трябваше принудително да напусне терена. Той получи болки в коляното, но опита до последно да продължи. Това в крайна сметка се оказа невъзможно и на негово място влезе Крис Добрев. В 41-ата минута Шоколаров шутира от далеч, но Бусато спаси.

В самия край на полувремето защитата на Ботев позволи на Енрике Рафаел да се измъкне сам срещу Аргилашки. Играчът на ЦСКА реши да стреля, а не да подава към Соу, а ударът му срещна тялото на вратаря.

Десет минути след почивката В 55-ата минута Занев намери добре Енрике Рафаел в наказателното поле на Ботев. Той се справи по великолепен начин с Работов, за да си отвори добра позиция за изстрел, който обаче мина над вратата на Аргилашки.

Само четири след това Али Соу вкара втори гол за гостите. Нападателят получи пас от Тиаго и с едно докосване се освободи от Генев, след което стреля по земя - 0:2!

В 68-ата минута интригата окончателно беше ликвидирана. Брадли Мазику се разписа след центриране на Тибо Вион. Аргилашки отрази първия удар на французина, но при добавката беше безпомощен - 0:3.

Темпото в последвалите минути спадна, като чак в 82-ата минута се стигна до нещо по-интересно, когато резервата Юнус Санкаре стреля с левия крак, но неточно.

БОТЕВ ПД - ЦСКА 0:3

0:1 Тибо Вион (21)

0:2 Али Соу (59)

0:3 Брадли Мазику (68)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ПД: 33. Георги Аргилашки, 25. Станислав Работов, 4. Виктор Генев, 6. Маркиньос Педросо, 26. Мите Цикарски, 28. Филип  Филипов, 2. Джонатан Перейра, 88. Славчо Шоколаров, 23. Димитър Тонев, 8. Тодор  Неделев, 9. Атанас Илиев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес, 7. Енрике Рафаел, 11. Петър Занев, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 20.  Тиаго Родригез, 21. Амос Юга, 22. Али Соу, 26. Валентин Антов

90+3 - Край на мача!

82 - Удар на Санкхаре извън наказателното поле мина встрани от вратата

68 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Брадли Мазику се разписа след центриране на Тибо Вион. Аргилашки отрази първия удар на французина, но при добавката беше безпомощен

59 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Али Соу удвои аванса на "червените"! Нападателят получи пас от Тиаго и с едно докосване се освободи от Генев, след което стреля по земя - 0:2

58 - Удар на Тиаго е уловен от Аргилашки

55 - Енрике получи от Занев в наказателното поле, освободи се от Работов и стреля, но над вратата на Ботев

46 - Начало на второто полувреме

45+3 - Край на първото полувреме

45+1 Работов изпусна Енрике, който се озова очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее

42 - Далечен изстрел на Шоколаров тупна коварно пред Бусато, вратарят на ЦСКА обаче се справи

38 - Соу изведе Енрике в наказателното поле и само отличната намеса на Филип Филипов не позволи на нападателя на нанесе удар към вратата на Ботев

34 - Тодор Неделев е принудително заменен. Звездата на домакините получи болки в коляното и на няколко пъти опита да продължи мача, но в крайна сметка излезе. На неговото място се появи Крис Добрев

23 - Али Соу стреля силно с левия крак. Топката обаче спря в тялото на Виктор Генев

21 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Тиаго получи от Юга, преодоля Шоколаров и потърси Енрике, който обаче не успя да нанесе удар, а топката стигна до Тибо Вион, чийто топовен шут с левия крак се оказа невъзможен за Аргилашки.

12 - Пропуск за Ботев Пд! Отличен пас на Тодор Неделев намери Мите Цикарски зад гърба на Тибо Вион. Ударът на македонеца обаче беше разочароващо неточен

9 - Жеферсон изпълни пряк свободен удар на метър-два пред наказателното поле на Ботев. Изстрелът му обаче срещна стената