"СИНЯТА ПРОКОБА" ПРОДЪЛЖАВА! Левски падна от Славия за Купата (ВИДЕО)

17-03-2021, 20:22

Славия се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на България след изключително драматична победа с 2:1 над Левски на стадиона в столичния квартал Овча Купел.

Домакините стигнаха до попадение аванс чрез Макрилос в 77-ата минута, но в 86-ата младият талант от Левски Марин Петков вкара с фамозна тупалка от дистанция и се виждаше как двубоят отива към продължения.

Две минути след това обаче Калоян Кръстев също с фамозно изпълнение от дистанция не даде шанс на Микулич и върна аванса на "белите", за да може да помогне за класирането на тима му за следващата фаза на турнира.

Така "белите" продължиха 72-годишна традиция да отстраняват Левски в елиминации за Купата. За последно Левски преодоля "белите" през 1949 година след успех с 1:0.

Срещата на стадион "Славия" тази вечер започна отлично за домакините и за по-малко от десет минути, "белите" пропиляха две сериозни положения. Първо Андреа Христов стреля опасно с глава, а след него Димитър Рангелов от границата на наказателното поле.

След 20-ата минута Левски пое инициативата, но Здравко Димитров, Билал Бари и Ивайло Найденов пропуснаха в рамките на десет минути.

Краят на полувремето ще се запомни с няколко жълти картона заради нарушения, които накъсаха играта, а това доведе до липсата на повече възможности за гол.

Славия започна по-активно втората част, и макар да нямаше чисти голови положения, Макрилос и Кръстев създадоха напрежение за "сините".

С наближаване на последните минути остротата в действята на двата отбора понамаля, за сметка на битката и нарушенията в средата на терена.

Славия обаче успя да открие резултата в 78-ата минута, когато Петер Макрилос беше най-съобразителен в наказателното поле и при втория опит след блокиран първи удар откри резултата (1:0).

Само няколко минути след това Левски изравни след бомбен удар на резервата Марин Петков за 1:1 в 86-ата минута, но радостта на "сините" продължи едва три минути и Калоян Кръстев донесе победата на Славия в 89-ата също с изключително красив удар от дистанция.

Проследете най-интересните моменти на живо чрез нашата медия:

1 - Начало на мача

5 - Първа голова възможност! Христов от Славия стреля с глава след центриране, а топката мина покрай страничната греда на "синята" врата

9 - Определено началото на срещата е активно и двата тима се опитват да се надиграват в първите минути

12 - Oще един шанс за Славия! Рангелов отправи много опасен удар, който премина опасно близо покрай вратата

18 - Удар по земя на Робърта, който бе уловен от Вуцов. В ситуацията обаче Бари е бил в положение на засада

23 - Първи шанс за Левски! Силен удар на Димитров, но Вуцов се представя фантастично и спасява вратата си

30 - През последните минути играта се понакъса

32 - Супер шанс за Левски! Найденов можеше да се възползва от увисване на Вуцов и да прати топката в опразнената врата. Той обаче не успя да засече центриране на далечната греда и би неточно

37 - Нищо съществено на терена през последните минути

45 - Край на полувремето

46 - Начало на второто полувреме|

50 - Няма интересни ситуации в началните минути на второто полувреме

55 - Ситуацията на терена не се е променила и резултатът продължава да е нулево реми, а второто полувреме започва доста скучно Ю

60 - Първи шанс след почивката! Макрилос стреля от наказателното поле, но твърде неточно. Топката в крайна сметка премина над вратта

65 - С оглед на показаното от двата тима след почивката изобщо не се вижда как някой от тях ще победи в редовното време. Мачът усилено си върви към продължения

74 - Двата тима сякаш не искат да си отбележат попадения, темпото на игра значително спадна

77 - ГОООЛ! Макрилос извежда Славия напред! Той отправи удар от няколко метра и вкара топката във вратата на Микулич. Преди това австралиецът също стреля, но ударът му бе блокиран. Направи го от втория път!

85 - Супер шанс за Левски! Марин Петков отправя тежък удар, но Вуцов показва класа

86 - ГОООЛ! Левски изравнява след гол на резервата Марин Петков. Той отправи фантастичен удар от голяма дистанция и прониза Вуцов

88 - ГОООЛ! Калоян Кръстев вкара фамозен гол с тупалка от далечна дистанция и връща аванса на Славия. Какво попадение само!