Спас Делев герой за Арда при успех над ФК ЦСКА 1948

01-11-2021, 19:58

ФК ЦСКА 1948 и Арда изиграха страхотен мач от 13-тия кръг в efbet Лига. На стадион "Васил Левски" домакините допуснаха изоставане с 0:2, върнаха се в мача, но с късен гол на Спас Делев - победата отиде в Кърджали.

В 33-та минута Лазар Марин прати топката в собствената си врата и даде аванс на гостите. Само пет минути по-късно Алекс Петков засече центриране от корнер и с глава удвои аванса на своите.

Домакините не се предадоха и изиграха много силно второ полувреме. Ивайло Чочев отбеляза красив гол в 57-а минута, а Симеон Петров направи 2:2 в 76-та.

Голямата драма се случи пет минути преди края, когато Спас Делев излезе зад отбраната на ФК ЦСКА 1948, финтира няколко бранители и с хубав прехвърлящ удар прати топката в мрежата. Реферът първо вдигна флагът за засада, но след преглед със системата ВАР се видя, че такава нямаше.