ЦСКА U16 разгроми Хебър и продължава напред за Купата на БФС

29-09-2022, 12:30

ЦСКА U16 разгроми с 4:0 връстниците си от Хебър (Пазарджик) в двубой от турнира за Купата на БФС, който се игра на един от терените на ВТУ "Тодор Каблешков" и напълно заслужено се класира за следващата фаза от надпреварата.

През първото полувреме младите армейци имаха териториален и игрови превес на игрището и заслужено първи стигнаха до гол в 34-ата минута, когато Васил Каймаканов се възползва от подаване на Антон Толев и откри резултата. До почивката нямаше други интересни ситуации и червените се оттеглиха с гол аванс към съблекалните.

През втората част момчетата на старши треньора Мартин Стоянов се развихриха и нанизаха цели три попадения. В 53-ата минута Мирослав Недев удвои, а само 5 минути по-късно Васил Каймаканов направи резултата класически с втория си гол в двубоя. След точно един час игра Илия Димитров оформи крайното 4:0 след подаване на Дилян Стойчев.

По този начин ЦСКА U16 постигна напълно заслужена победа с 4:0 над връстниците си от Хебър (Пазарджик) и уверено продължава напред в турнира за Купата на БФС.

Стартов състав на ЦСКА U16: 31. Станислав Танев (в), 3. Георги Андонов, 5. Божидар Петров, 18. Максим Мечикян, 16. Георги Попов, 6. Дилян Стойчев, 11. Васил Каймаканов, 17. Тарек Жензарли, 9. Илия Димитров, 8. Мирослав Недев, 7. Антон Толев.

Резерви: 1. Богомил Александров (в), 10. Алек Говедарски, 21. Здравко Русев, 15. Борис Велинов, 14. Калоян Шкретов, 20. Иван Курдов, 19. Мартин Попов, 4. Никола Николов.