Черно море изпусна Славия на "Тича"

Черно море изпусна Славия на

17-10-2021, 18:59

Черно море и Славия завършиха 1:1 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Домакините могат да съжаляват, че изпуснаха победата на "Тича".

В 13-ата минута Светослав Вуцов спаси дузпа на Родриго Енрике. През втората част пък "моряците" пропуснаха добри шансове за гол.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

Славия започна малко по-активно, но големият шанс се откри пред Черно море.

Леандро Андраде нахлу на скорост в наказателното поле и бе фаулиран от Емил Виячки в 10-ата минута. Последва обаче пропуск от бялата точка.

Все пак в 27-ата Евгений Сердюк изведе "моряците" напред. Негов хубав изстрел в далечния ъгъл матира Вуцов.

Велислав Василев изпусна отличен шанс да удвои след почивката. Негов изстрел от 5-6 метра бе избит от вратаря на гостите с крак.

В 53-ата минута удар на Кирилов срещна тялото на Крис Добрев. Топката се озова в Тони Тасев, който с мощен шут от няколко метра изравни резултата.

До края на срещата варненци имаха две добри възможности да стигнат до победата, но Живко Атанасов и Зе Гомеш пропуснаха с глава.

Така Черно море остава на пето място със 17 точки, а Славия е на четвъртата позиция с 19.