Ботев (Пд) вече диша във врата на Левски след бой над Верея (ВИДЕО)

23-02-2019, 19:11

Четвъртият във временното класиране на Първа професионална лига Ботев (Пловдив) победи със сериозното 4:0 последния в таблицата Верея като домакин от 23-ия кръг на първенството.

"Канарчетата" отбеляза по два гола в двете полувремена в мач на една врата.

Срещата започна отлично за Ботев и още в 9-та минута Васил Шопов отправи изстрел, минал покрай вратата на Верея. В 19-та отново той се изправи очи в очи с Ганев, но ударът му беше спасен.

Така се стигна до 20-та минута, когато точен за 1:0 бе Феребори Доре след перфектно центриране на Еберт Кардосо. След нови пропуски на Васил Шопов и Неделев капитанът на "канарчетата" все пак се записа сред голмайсторите в 41-та минута. Защитниците на Верея допуснаха фрапантна грешка, която остави халфът на отлична позиция за изстрел и той не сбърка.

След почивката Балтанов също застраши Ганев, но ударът му мина покрай целта. След 60-та минута Ботев реши да намали темпото, но десет минути преди края паднаха нови два гола. Първо в 81-та Васил Шопов най-накрая успя да отбележи, след като беше намерен от Лъчезар Балтанов, а само пет минути след това Кристиан Добрев оформи крайното 4:0 след страхотен индивидуален пробив, започнал от центъра на терена.

Така Ботев вече има 42 точки в актива си е на три пред петия Берое и на същата дистанция от топ 3. Верея пък остава да дълбае дъното с едва шест точки, нито една победа и голова разлика -41.

Ботев (Пловдив) - Верея 4:0

1:0 Феребори Доре '20

2:0 Тодор Неделев '41

3:0 Васил Шопов '81

4:0 Кристиан Добрев '86

Стартови състави:

Ботев (Пловдив): Кайзер, Перейра, Пиргов, Ничев, Еберт, Шопов, Балтанов, Неделев, Карачанаков, Зехиров, Феребори Доре

Верея: Ганев, Иво Иванов, Дмитрий Иванов, Годердзи Мачадзе, Рубин, Доброволски, Гвазава, Нтойа, Ковальов, Рюстемов, Ризванович