Нов шок за Лудогорец! Втора загуба от румънци в Турция

22-01-2019, 18:20

Лудогорец изигра доста посредствен мач в контролата срещу румънския ЧФР Клуж, а в крайна сметка разградчани загубиха с 0:2.

Това бе третата проверка на "орлите" на турска земя, където отборът е на лагера, и второ поражение. В първите си два мача играчите на Антони Здравков допуснаха поражение от Ботошани (1:3) и победиха Хонвед (4:2).

Срещата започна с лек териториален превес на разградчани, които в началните минути показаха голямо желание за игра, но това не доведе до реална голова опасност пред вратата на съперника.

Вместо това играчите на Клуж стигнаха до гол!

При центриране от корнер Хорхе Броун се размина с топката, която попадна в Ланг на далечната греда, за да може последният на метър от голлинията да я прати във вратата - 1:0!

Последва опит за натиск от страна на Лудогорец, който можеше да даде резултат минути преди края на първото полувреме.

В рамките на минута разградчани пропуснаха чисти ситуации чрез Лукоки - в първия случай топката бе избита от голлинията, а секунди по-късно удар на холандеца от вратарското поле мина над вратата!

През втората част и в двата състава настъпиха промени, но румънците бяха по-активния отбор.

Антон Недялков опита от въздуха да засече подаване от корнер, но без успех.

След 70-ата минута превъзходството на играчите на Клуж стана осезаемо, което логично доведе и до втори гол във вратата на "орлите"!

В 87-ата минута Ганеа преодоля възстановения от контузия Григоре, и с диагонален от наказателното поле преодоля Пламен Илиев за крайния резултат 0:2!

Лудогорец - ЧФР Клуж 0:2

0:1 Ланг 16'

0:2 Гане 87'

Лудогорец: Броун, Сисиньо, Моци, Форстър, Недялков, Дяков, Горалски, Вандерсон, Лукоки, Попа, Кешеру

ЧФР Клуж: Фернандес, Манеа, Ланг, Винисиус, Камора, Джокович, Йоница, Бордеяну, Дяк, Омрани, Тучудеан

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

65' - Много слабо темпо на игра през вторите 45 минути

46' - Начало на второто полувреме!

45' - Край на първото полувреме!

40' - В рамките на една минута Лудогорец пропусна две възможности! В първия случай топката бе изчистена от голлинията, а малко след това Лукоки на метри от вратата прати топката в аут при пробив на Попа!

30' - Играчите на Лудогорец за момента не могат да създадат реална голова опасност пред вратата на румънците.

16' - ГОЛ ЗА КЛУЖ! Румънците откриват резултата, след като Броун се размина с топката при центриране от корнер, а Ланг вкара на метър от вратата, макар че първоначално не се ориентира в ситуацията - 0:1!

1' - Начало на проверката.