РЕЗИЛ: Лудогорец последен в групата на Лига Европа! (СНИМКИ)

13-12-2018, 23:53

Лудогорец изигра добър мач при домакинството си на Цюрих. Въпреки това, "орлите" отново не успяха да стигнат до победата. Възпитаниците на Антони Здравков направиха 1:1 и завършиха тазгодишното си участие в групите с 4 равенства. По този начин те останаха последни в група "А", дори зад АЕК Ларнака, които имат 5 точки.

Любопитен момент имаше още в 33-ата секунда, когато Диксън получи първия жълт картон в мача. Той му бе показан за остро влизане срещу Натанаел.

В 3-ата минута Горалски стреля над вратата от малък ъгъл.  В 8-ата минута Форстър стреля директно от фаул, топката рикошира в стената и премина до лявата греда, излизайки в корнер. 6 минути по-късно  Швиерчок нанесе опасен удар от дистанция, но вратарят на гостите боксира. Удар по диагонала на Швиерчок пък мина далеч от целта.

В 21-ата минута Цюрих поведе, още с първото си по-опасно положение. След центриране от фаул, Стивън Оди с глава засече от вратарското поле за 0:1.

Лудогорец можеше да отговори бързо. В 28-ата минута Швиерчок бе изведен сам срещу вратаря, но Ванинс скъси ъгъла и изби удара на нападателя.

В 32-ата минута "орлите" по чудо не изравниха. Натанаел изпълни чудесно фаул, но топката разтресе напречната греда.

В заключителните секунди на едноминутното продължение, възпитаниците на Антони Здравков все пак стигнаха до гол. Натанаел центрира в наказателното поле, Крециу подари топката на Швиерчок, който, озовал се сам срещу вратаря, без забавяне прати топката в мрежата за 1:1.

През втората част Лудогорец имаше тотално превъзходство. Първото по-интересно положение обаче дойде чак в 69-ата минута. Вандерсон стреля от наказателното поле, но вратарят на гостите улови без особени проблеми.

Само 120 секунди по-късно Лудогорец можеше да стигне до пълен обрат. Мощен изстрел на Дяков от границата на наказателното поле обче профуча над напречната греда.

В 78-ата минута, след центриране от корнер, топката стигна до Светослав Дяков. Капитанът на българите стреля мощно от движение, но над напречната греда.

Минутка преди края на редовното време, мощен удар на Кешеру от разстояние бе избит в корнер от вратаря.