В НЕРАВНА БИТКА: Литекс вкара пет на Миньор

27-09-2020, 19:10

Литекс разби Миньор (Перник) с 5:1 в среща от осмия кръг на Втора лига. Домакините от Ловеч имаха тотално превъзходство и закономерно спечелиха трите точки. Успехът изкачи тима до шестото място във временното класиране. Миньор пък заема девета позиция.

Ловчанлии повечоха в 20-ата минута след елементарна грешка в защитата на гостите. Веселин Васев върна слабо топката към Леонтиев. Пасът беше пресечен от футболист на домакините. Последва центриране по земя в наказателното поле, където Стефан Неделчев отбеляза за 1:0.

Две по-късно вратарят на гостите спаси удар на Неделчев от границата на наказателното поле. Миньор отговори с опасен шут на Томислав Павлов в 29-ата минута.

Треньорът на "чуковете" Юри Васев прибегна до принудителна смяна в 37-ата минута. Георги Нетов се появи в игра на мястото на контузения Веселин Васев. В добавеното време на първата част Литекс успя да удвои преднината си. Прекрасно центриране на Галин Минков беше засечено с глава от Християн Петров.

В 48-ата минута Леонтиев трябваше да се намесва при удар на Стефан Неделчев. Стражът предотврати трети гол във вратата на Миньор. В 62-ата Литекс уби интригата с трети гол във вратата на Миньор. Домакините издебнаха перничани на контраатака, при която Добромир Бонев излезе очи в очи с вратаря Леонтиев и пусна топката покрай стража за 3:0.

В 70-ата минута влезлият от резервната скамейка Борис Тютюков отбеляза четвърти гол за Литекс, след като насочи топката в мрежата след спасяване на Леонтиев. Само две по-късно Миньор отбеляза почетно попадение чрез друга резерва - Реджеб Халил. Той пък насочи блестящо топката под горната греда. Все пак домакините отново върнаха четирите си гола преднина с второто попадение на сметката на  Добромир Бонев.