Голово шоу в Кърджали, Арда и Локомотив (Пд) не излъчиха победител

26-05-2021, 21:50

Арда и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 3:3 в мач от последния кръг в efbet Лига. Срещата беше без значение и за двата отбора, които предложиха отворен футбол. Спас Делев (4,43) вкара два гола за кърджалийци, а един добави Тонислав Йорданов. В 13-ата минута Алексадър Колев се разписа за "смърфовете", в 65-ата минута Димитър Илиев намали, а крайният резултат оформи Александър Иванов минута преди края.

Така пловдивчани завършиха сезона на второ място с 61 точки, докато Арда остава четвърти с 50 точки. Тимът на Николай Киров ще играе с Черно море бараж за Лига на Конференциите.

Двубоят започна много силно за домакините, които поведоха още в 4-ата минута. Александър Георгиев центрира в наказателното поле. Защитата на "смърфовете" не успя да изчисти добре топката, която стигна до Спас Делев, който с шут от около десетина метра не остави шансове на Кристиан Томов.

Пловдивчани успяха да изравнят в 13-ата минута. Тогава Момчил Цветанов с прецизно центриране качи топката на главата на оставения непокрит Александър Колев, който с глава вкара дебютния си гол за Локомотив.

Четири минути по-късно гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар, но Минчев стреля над вратата. Малко след това силен шут на Конър Руан от границата на наказателното поле мина опасно покрай вратата.

В тези минути Локо беше по-активният отбор и удари на Умарбаев и Малембана минаха над вратата.

В 43-ата минута Спас Делев вкара фамозен гол. Нападателят получи пред наказателното поле, финтира Малембана, а след това Масоеро и Колев, за да се озове сам срещу Томов и го преодоля за втори път.

В 50-ата минута Арда стигна до трети гол. Георги Атанасов стигна до топката отдясно на наказателното поле и върна към Деян Лозев. Крайният защитник центрира в наказателното поле, където Тонислав Йорданов изпревари вратаря и с глава насочи към далечния ъгъл - 3:1.

В 65-ата минута "смърфовете" се върнаха в мача. Тимът на Александър Тунчев организира отлична контраатака. Карагарен намери оставения непокрит Димитър Илиев в наказателното поле. Нападателят отправи слаб удар, който беше блокиран от Лозев. Топката остана в Илиев, който този път с прецизно изпълнение вкара за 3:2.

В 81-ата минута Георги Мавродиев не успя да изчисти добре топката след центриране от корнер. Жуниньо отправи удар с глава, който Томов спаси.

В 89-ата минута "смърфовете" стигнаха до изравнителен гол. Цветанов центрира по земя в наказателното поле. Топката малко случайно стигна до Александър Иванов, който овладя и отправи удар. След лек рикошет в Никола Таравел кълбото се озова във вратата.