Луд мач в Коматево! Черно море препарира "канарчетата" в голов трилър

Луд мач в Коматево! Черно море препарира

19-08-2022, 23:07

Черно море победи Ботев (Пловдив) с 4:3 след невероятен обрат в Коматево. Домакините поведоха с гол на Антоан Бароан още в 8-ата минуга. Варненци обаче бързо върнаха попадението чрез Закария Беншаа (19). Отново Антоан Бароан (41) даде аванс на "канарчетата" с красив удар. Матеус Клементе (64) обаче донесе ново изравняване на резултата. Рой Херман (66) обаче отново изведе Ботев напред. Черно море нанесе смъртоноден удар само за две минути. Най-напред Матиас курьор изравни, а след това Точукву Нади си вкара автогол.

Двубоят започна с натиск на домакините, който доведе до два поредни корнера още в първите пет минути. При втория центрирането затрудни "моряците", но Закария Беншаа изби топката на метър от голлинията.

Агресивната игра на "канарчетата" даде резултат още в 8-ата минута. Роеи Херман проби отдясно и с хубав пас по земя намери Ману в наказателното поле, който в опита си да овладее топката, я прати към Антоан Бароан. Нападателят без забавяне прати топката зад гърба на Дюлгеров за 1:0.

Продължителна атака на Черно море в 19-ата минута бе завършена ефектно от Закария Беншаа за 1:1. Той бе намерен непокрит около точката на дузпата от Виктор Попов и с премерен техничен удар не остави шансове на Аргилашки.

В 41-ата минута домакините отново ликуваха. Току-що влезлият Джеймс Ето"о намери с меко центриране в наказателното поле Виктор Генев, който с глава отклони към Антоан Бароан и той с майсторски удар от въздуха направи 2:1.

Втората част започна с положение пред вратата на Ботев Пловдив, но Мади Кета с глава не успя да отправи точен удар. Черно море продължи да търси изравнителния гол, но трудно създаваше опасности пред Аргилашки. В 60-ата минута реферът Станислав Тодоров поиска помощ от медицинския щаб на домакините заради болки в областта на ахилеса. След кратко прекъсване той поднови играта, макар и накуцвайки.

По-добрата игра на варненци след почивката донесе ново изравняване в 64-ата минута. Мощна тупалка на Сердюк от пряк свободен удар бе избита с мъка от Аргилашки, а дебнещият Матеус Клементе стигна първи до топката и я прати в мрежата на домакините за 2:2.

Радостта на гостите обаче бе твърде кратка. 120 секунди по-късно Рои Херман вдигна публиката в Коматево на крака с трети гол. Левият бек на Черно море Мартин Дичев свали с глава топката в краката на израелеца, който овлядя и с плътен удар по земя отново изведе Ботев напред - 3:2.

В 80-ата минута Велислав Василев стреля от близка дистанция, но прати топката в аут.

Осем минути по-късно на стрелкова позиция излезе Николай Минков, но от границата на наказателното поле шутира високо над вратата.

Секунди по-късно влезлият като резерва Матиас Курьор получи подаване от Стефан Велев и абсолютно непокрит и с доза късмет прати топката в мрежата на "канарчетата".

Гостите стигнаха до пълен обрат още след изпълнението на центъра, след като Дилан Мертенс изчисти топката в Точукву Ннади, който нямаше шанс за реакция и топката навести мрежата на Ботев.

Ботев (Пловдив) - Черно море 3:4

1:0 Антоан Бароан 8′

1:1 Закария Беншаа 19′

2:1 Антоан Бароан 41′

2:2 Матеуш Клементе 64′

3:2 Рой Херман 67′

3:3 Матиас Курьор 88′

3:4 Точукву Нади-автогол 90′

Съставите:

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман (79′ 24. Джаспър ван Хертъм), 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс (79′ 21. Точукву Ннади), 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан (69′ 17. Николай Минков), 18. Самуел Супрайен (41′ 15. Джеймс Ето"о), 22. Реда Рабей, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец

Резерви: 84. Християн Славков, 9. Мартин Секулич, 15. Джеймс Ето"о, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър ван Хертъм

Треньор: Желко Копич

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов (73′ 10. Велислав Василев), 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 7. Матеуш Клементе, 32. Мартин Дичев (73′ 77. Стефан Велев), 71. Васил Панайотов (К), 88. Мимито, 20. Мадри Кета (78′ 39. Николай Златев), 31. Закария Беншаа (66′ 19. Матиас Курьор), 9. Евгений Сердюк

Резерви: 22. Георги Георгиев, 10. Велислав Василев, 11. Алекс Фернандес, 19. Матиас Курьор, 23. Лъчезар Йорданов, 39. Николай Златев, 77. Стефан Велев

Треньор: Илиан Илиев

Жълти картони: Дилан Мертенс, Роберто Пунчец, Виктор Генев (Ботев Пловдив), Закария Беншаа, Мартин Дичев, Матеуш Клементе, Евгений Сердюк, Петар Босанчич, Васил Панайотов (Черно море)