Монтана надви драматично дубъла на Лудогроец

14-08-2023, 22:28

Монтана се наложи над дубъла на Лудогорец с 3:2 на стадион "Огоста" в мач от петия кръг във Втора лига. Тимът от северозапада тръгна със загуба и равенство, но срещу втория отбор на "орлите" постигна третата си поредна победа във втория ешелон на България.

Филип Ежике даде аванс на Монтана в 10-ата минута. Шест минути по-късно Лудогорец II достигна до изравнително попадение посредством Йорданов. До края на първото полувреме Монтана отново взе аванс след гол на Никола Борисов в 28-ата минута.

Филип Ежике се разписа за втори път във вратата, пазена от Умут Хакиф, в 50-ата минута, с което удвои аванса на Монтана. Лудогорец върна интригата в двубоя в 68-ата минута, когато Цветослав Петров бе точен от дузпа, но така и дубълът на "орлите" не достигна до точката.

Във временното класиране във Втора лига Монтана е на 4-о място с актив от 10 точки, докато Лудогорец II е на 14-а позиция с 4 пункта в актива си.