НА ЖИВО В NOVSPORT: Съботните срещи от Втора лига, победи за гостите в първите 3 мача

12-12-2020, 15:52

Кръг №17 от българската футболна Втора лига започна вчера с две срещи, една от които бе последна в първенството за фалиралия отбор на Кариана.

В Ерден домакините изпуснаха две дузпи и взеха точка от гостуващия Хебър след 1:1, така че останаха на крачка от лидера Пирин (Благоевград), а от Нова година вече ще развиват само школата си, без да имат отбор във Втора лига.

В другият двубой, игран в петък, Спортист (Своге) разби като гост Нефтохимик с 4:2 в мач с 5 греди.

Съботната програма предлага нови 4 сблъсъка като 3 от тях вече завършиха.

Във всеки от тях отборът домакин загуби с резултат 0:2.

Миньор падна от Созопол в Перник след попадения на Иван Колев (24) преди и на Сава Савов (60) след почивката, докато Септември (София) спечели със същия резултат визитата си на Локомотив в Горна Оряховица.

Там обаче и двата гола паднаха още през първото полувреме, в което точни бяха Симеон Мечев (7) и Цветомир Вачев (30).

Септември (Симитли) също спечели като гост с 2:0, налагайки се над Добруджа в Добрич с късни попадения.

Последен за деня е двубоят Литекс – Янтра, който стартира в 18:45 часа и е пряко в ефира на Диема спорт.

Novsport.com ще проследи резултатите на всички срещи в реално време.