Славия препъна ЦСКА на стадион "Българска армия"

Славия препъна ЦСКА на стадион

06-08-2023, 20:45

ЦСКА завърши наравно 1:1 у дома със Славия в един от най-интересните двубои от четвъртия кръг в Първа лига.

"Армейците" започнаха мача със ситема 4-2-3-1. Пред защитата стартираха Шопов и Линдсет, Фаетон дясно крило, а Шагоян действа[e по левия фланг.

Още в третата минута ЦСКА стигна до точен изстрел към вратата на "белите". Жираир Шагоян елиминира съпротивата на защитник в бяло и стреля, но Николай Кръстев улови без проблем. Малко след това Шопов се отличи с прострелно центриране в наказателното поле, но Назон се размина с топката.

"Червените" пропуснаха златна възможност да открият резултата в седмата минута. Дюкенс Назон изведе Матиас Фаетон сам срещу вратаря на Славия. Най-скъпото лятно попълнение на ЦСКА не се посвени да стреля веднага, но Николай Кръстев беше излязъл предвидливо и парира шута на французина.

В средата на първото полувреме Славия сътвори най-чистото си положение към този момент. Галин Иванов получи топката на скорост, Асен Дончев се подхлъзна и това позволи на Иванов да нанесе точен удар, но Густаво Бусато демонстрира класата си и опази вратата си от гол.

В 37-ата минута Джонатан Линдсет стреля от дъгата на наказателното поле и разтресе горната греда на вратата. Това беше и последното по-интересно положение през първата част. Двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

Пет минути след подновяването на играта "червените" имаха претенции за дузпа. Тибо Вион изпълни корнер, а Кордоба опита да играе с глава, но топката се удари в ръката на Ертан Томбак. Гидженов подмина ситуацията, а Кабаков потвърди решението му от ВАР стаичката.

В 68-ата минута Данило Асприля финтира атрактивно Керчев и навлезе в полето на Славия. Колумбиецът опита да центрира, но защитникът на "белите" се върна бързо и парира опита му.

Четвърт час преди края на мача Хайнц центрира отлично към Туфегджич, който стреля с глава, Кръстев спаси, а сърбинът опита да направи добавка, но вратарят отново се намеси закова топката на голлинията. Само минута по-късно "армейците" допуснаха гол. Людовик Соарес направи двойно подаване с Кейта, а последният центрира прекрасно в наказателното поле, където Галин Иванов засече и на празна врата прати топката в мрежата за 0:1.

ЦСКА осъществи натиск и десет минути преди края на мача "армейците" изравниха. Тобиас Хайнц отново центрира към Туфегджич, а сърбинът не остави шансове на Кръстев с брилянтен плонж.

В първата минута от добавеното време ЦСКА можеше да направи обрат, но изстрел на Хайнц от воле мина на сантиметри от дясната греда. Малко след това и Назон обстрелва вратата на противника, но и той не намери очертанията на вратата.

ЦСКА - Славия 1:1

0:1 - Галин Иванов (76')

1:1 - Лазар Туфегджич (82')

Жълти картони: Тибо Вион, Джонатан Линдсет, Станислав Шопов, Иван Турицов, Браян Кордоба (ЦСКА), Галин Иванов, Николай Кръстев, Владимир Николов (Славия)

Главен съдия: Радослав Гидженов