ФК ЦСКА 1948 отнесе казахстанци

28-01-2023, 18:59

ФК ЦСКА 1948 победи казахстанския Аксу в контрола. Тимът на Тодор Янчев се наложиха с категоричното 4:1.

ФК ЦСКА 1948 поведе в 13-ата минута чрез Александър Колев, който от близка дистанция и на празна врата не сгреши за 1:0.

В 16-ата минута Карагарен центрира отдясно. Колев засече с глава от чиста позиция, но неточно.

В 17-ата минута Обилор скочи на шпагат да изчисти, но вместо това порази собствената си врата за 2:0.

В 25-ата минута, при първата си по-сериозна атака, Аксу получи правото да изпълни дузпа. Лазар Марин дръпна и събори Гедеш в собственото си наказателно поле, което накара главният съдия да покаже бялата точка. Нападателят на казахстанския тим обаче не бе точен и нацели страничния стълб.

В 30-ата минута Оразов настъпи доста лошо Вакадинов, който веднага падна и извика от болка. Защитникът на Аксу пък получи червен картон и бе изгонен от срещата. Все пак на негово мято бе вкаран друг футболист и така двата тима продължиха с по 11 души.

В 42-ата минута Карагарен засече с глава центриране отляво, но прати кълбото на сантиметри от страничния стълб.

В 60-ата минута при една от атаките на българите Охене се опита да намери Бирсен Карагарен надясно. Там защитник на Аксу можеше да отнеме, но сбърка и в крайна сметка кълбото стигна до крилото на столичани. Карагарен напредна и с удар от близка дистанция отдясно направи 3:0.

Веднага след това Тодор Янчев направи цели 10 смени и замени всичките си полеви футболисти. Малко преди попадението пък Генадий Ганев бе заменен от Даниел Наумов и така последните 30 минути ФК ЦСКА 1948 бе с изцяло нов състав.

В 67-ата минута Аксу също успя да отбележи. При една привидно не толкова опасна атака влезлият като резерва Кайркенов стреля от границата на наказателното поле не особено силно. Топката обаче се отклони от крака на Елитон, което обърка Наумов - 3:1.

В 73-ата минута Ескич се опита да изненада родният страж с хубав шут от далечна дистанция. Наумов обаче отреагира добре и успя да спаси. 2 минути по-късно Ради Кирилов пое добре на гърди в наказателното поле и стреля, но вратарят на Аксу улови.

ФК ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 4. Ангел Лясков, 24. Лазар Марин, 87. Симеон Петров, 42. Борислав Вакадинов, 22. Реян Даскалов, 6. Карлос Охене, 58. Октавио, 7. Марио Топузов, 11. Бирсен карагарен, 9. Александър Колев.

Аксу: 71. Кучеренко, 27. Есимов, 96. Обилор, 18. Ахметов, 98. Суюмбаев, 7. Оразов, 9. Коста, 21. Караман, 40. Жиргалбек-Уулу, 25. Агиманов, 89. Гедеш.