Черно море - Берое 2:0, варненци удвоиха преднината си 23 секунди след почивката

15-09-2023, 20:50

Отборът на Черно море може да се озове на върха в класирането, ако успее да грабне трите точки в домакинството на Берое от деветия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион "Тича" във Варна започва в 20:00 часа и ще бъде ръководена от рефера Станимир Тренчев.

Футболистите на Илиан Илиев имат 20 точки и при успех ще съберат с една повече от настоящия лидер Локомотив (Пловдив). Варненци имат шест победи, две равенства и 0 загуби, като това е най-добрият старт в клубната история на Черно море.

Очаква се в групата да се завърне капитанът Даниел Димов, който получи контузия срещу Крумовград в началото на сезона.

Берое също започна първенството по успешен начин, но в последните два мача "зелените" записаха две загуби и общо осем попадения в мрежата си - 0:5 от Лудогорец и 0:3 от ЦСКА, което ги остави с 13 точки в актива им.

Треньорът на заралии Густаво Араголаса ще може да разчита на четирима от новите попълнения за гостуването във Варна. Това са аржентинците Леандро Годой, Енчо Годой, Гонсало Иса и Сегундо Пачаме.