Черно море пожали Миньор и го победи само с 2:0, "моряците" са на 1/8-финал за Купата

Черно море пожали Миньор и го победи само с 2:0,

23-09-2021, 14:49

Отборът на Черно море се класира без проблем за 1/8-финалите в турнира за Купата на България. "Моряците" се наложиха с 2:0 като гост на Миньор (Перник).

Гостите стартираха двубоя по отличен начин и изиграха много силно първо полувреме. Още в седмата минута Стефан Велев изведе варненци напред в резултата, а в 17-та Зе Гомеш удвои преднината на своите. През втората част Черно море имаше още доста чисти положения за гол, но стражът на Миньор Александър Георгиев отрази всички удари и спаси своите от разгромен резултат.

"Моряците" влязоха много силно в мача и още 7-та минута Стефан Велев прониза Алекс Георгиев за 0:1! Той получи великолепен пас от Леандро Андраде и се възползва по най-добрия начин от него, като прати топката неспасяемо в далечния ъгъл на вратаря.

Десет минути по-късно комбинация между Андраде и Зе Гомеш изведе последния сам срещу вратаря и резултатът стана 2:0.

В последните 10 минути на срещата Леандро Андраде на два пъти имаше отлична възможност за гол, но опитите му бяха спасени по страхотен начин от Алекс Георгиев.