Черноморец с първа победа след завръщането си във Втора лига

23-07-2023, 21:15

Черноморец (Бургас) стигна до първата си победа след завръщането във Втора лига. "Акулите" надвиха с 2:1 Бдин (Видин) в мач от 2-рия кръг на първенството.

Бургазлии се завърнаха в професионалния футбол след дълго отсъствие. Те поведоха в 7-ата минута с гол от дузпа на Венцислав Гюзелев.

Домакините удвоиха аванса си половин час след началото. Точен беше Петър Патев. Гостите от Видин върнаха интригата с пълна сила в началото на втората част. В 49-ата минута десетката на Бдин Цветомир Тодоров се разписа и намали изоставането на своя тим.

До края обаче Черноморец запази минималния си аванс и се поздрави с трите точки. В следващия кръг "акулите" гостуват на Беласица Петрич, докато Бдин посреща Марек.