Армейски дух - ЦСКА обърна Пирин за две минути и погледна към първото място!

Армейски дух - ЦСКА  обърна Пирин за две минути и погледна към първото място!

21-10-2023, 20:58

ЦСКА победи Пирин с 2:1 като гост в среща от 14-ия кръг на Първа лига. "Червените" стигнаха до успеха с две попадения в рамките само на сто секунди през второто полувреме. Домакините пък доиграха мача с човек по-малко след червен картон на Айуб Абу.

Пирин поведе в резултата в края на първото полувреме на срещата на стадион "Христо Ботев" в Благоевград с попадение на Иван Тасев. Александър Дюлгеров пресече неточен пас на Юга и подаде на Комано, който с едно докосване намери Тасев, чийто удар по диагонала не остави шансове на Густаво Бусато.

Дълго време през втората част "червените" не успяваха да застрашат вратата на гостите, преди резервата Матиас Фаетон да изравни резултата в 79-ата минута. Около сто секунди по-късно  Джонатан Линдсет донесе пълния обрат за ЦСКА.

Малко преди края на мача домакините останаха с човек по-малко, след като Айуб Абу получи втори жълт и съответно червен картон.

С тази победа ЦСКА събра актив от 28 точки и се доближи само на две от лидера Локомотив (Пловдив) и на една зад втория Черно море, който обаче е с мач по-малко.

От своя страна Пирин допусна втора поредна загуба и остава на 13-о място с актив от 11 точки.