Балъков: Свалям шапка пред момчетата

13-08-2023, 20:50

Наставникът на Септември (София) Красимир Балъков коментира победата с  2:1 над Спортист (Своге) във Втора лига.

"От второто полувреме съм доволен. Може би не можахме да влезем в мача, както искахме. Противникът беше много прибран в половината си през всички 90 минути, затваряха много добре пространствата, явно Чиликов ги е научил как да играят дефанзивно. Беше ни изключително трудно. Беше много важно първото полувреме да изравним. После имахме две положения, ставаше 2:1 и съвсем друг мач, но това е.

Във Втора лига срещу всички трябва да показваш характер, воля и желание за победа. Ако това го нямаше и се бяхме пречупили, защото се бихме, бихме в стената и не можехме да вкараме. Без този характер, нямаше да победим. Свалям шапка пред момчетата. Казал съм на футболистите, че не искам да падам, в най-лошия случай равен, но не искам да падам. Важни са резултатите, но в Септември има много млади футболисти, трябва да поемем риска да им даваше шанс да играя, въпреки резултата. Докато бием, всичко е наред", каза легендарният плеймейкър.